رئیس اداره بهزیستی ساری گفت: جلوی روند صعودی طلاق در ساری گرفته شده است.
کد خبر: ۴۵۹۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵ 15 July 2017
به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌  موسوی در جمع اصحاب رسانه ساری گفت: طرح کاهش طلاق و افزایش ازدواج در ساری در حال اجرایی شدن است که با این طرح جلوی سیر صعودی طلاق در ساری گرفته شده است.
 
وی افزود: مبنای این طرح به این صورت بوده که زوج‌هایی که اقدام به طلاق گرفته‌اند به آنها چهار جلسه مشاوره داده شده و بسیاری از زوج‌ها با حضور در کلاس‌های مشاوره از اقدام طلاق منصرف و به زندگی خود بازمی گردند.
 
رئیس اداره بهزیستی ساری با اشاره به اینکه زن سرپرست خانوار در ساری تحت پوشش بیمه‌ قرارگرفتند، گفت: 32 نفر از این خانواده‌ها از هزینه دانشجویی و 25 زن از وام خوداشتغالی 15 میلیون تومانی با 4 درصد سود استفاده کرده اند.
 
وی با اشاره به اینکه 683 زن سرپرست خانوار تحت پوشش اداره بهزیستی ساری قرار دارند که ماهیانه مستمری دریافت می‌کنند، تصریح کرد: 66 کودک خیابانی طی سال گذشته در ساری ساماندهی شده و 5 هزار کودک در مهدهای کودک شهرستان ساری خدمات دریافت می‌کنند.
 
وی با اشاره به این که آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌تواند آزاردهنده باشد و اداره بهزیستی با آن مقابله می‌کند اظهارکرد: شماره تماس 123 مربوط به آسیب‌های اجتماعی بوده و شهروندان با مشاهده هرگونه کودک‌آزاری یا همسرآزاری و یا هرگونه آسیب اجتماعی می توانند با شماره 123 تماس گرفته و کارشناسان اداره بهزیستی ساری در سریع‌ترین زمان اقدام و بررسی می‌کنند.
 
رئیس اداره بهزیستی ساری با اشاره به اینکه طی سال گذشته تاکنون 2 هزار و 848 نفر از خدمات واحد سیار 123 بهره‌مند شدند، گفت: 8 هزار و 49 پرونده توانبخشی در ساری وجود دارد که از این تعداد یک هزار و 640 نفر مستمری‌بگیر هستند.
 
وی در خصوص سامانه صدای مشاور اعلام کرد: 1480 شماره سامانه تلفنی بوده که از سال گذشته تاکنون 10 هزار و 754 نفر با تماس به سامانه صدای مشاور از خدمات آن بهره‌مند شدند.
 
موسوی یادآور شد: تاکنون 181 نفر از مددجویان تحت حمایت بهزیستی شهرستان ساری از تسهیلات خوداشتغالی بهزیستی بهره مند شدند و نیز از سال گذشته تا به امروز47  نفر از افرادی که تحت پوشش بهزیستی ساری هستند با اعمال سهمیه 3درصدی در دستگاه‌های دولتی مشغول به کار شدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار