دکتر رامین نصرتی فوق تخصص جراحی قفسه سینه این مرکز و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از خارج کردن توده کبدی بیمار 22 ساله در این مرکز خبر داد.
کد خبر: ۴۲۵۴۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶ 17 May 2017
به گزارش تابناک مازندران، دکتر رامین نصرتی  گفت: بیمار آقای 22 ساله جویباری که با شکایت زردی و کاهش اشتها تحت بررسی قرار گرفت ، در تصویر برداری توده به سایز 8*10 سانتی متر رویت شد که تحت هدایت سونوگرافی نمونه برداری انجام گرفت و تشخیص سرطان فيبرولاملار کبد داده شد.
 
این جراح ادامه داد: این تومور پاسخ مناسبی  به درمان از جمله شیمی درمانی یا رادیوتراپی نمی¬دهد و تنها درمان آن جراحی در جهت خارج کردن توده و برطرف کردن علائم تومور یعنی زردی و خارش می باشد.
وی ادامه داد: پس ازارزیابی اولیه در حین جراحی درگیری تقریبی 3 قسمت از کبد با توده مذکور رویت شد، که با دقت فراوان و بصورت کامل توده از عروق حیاتی و بافت های اطراف آن جدا شد.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: با توجه به احتمال نیاز به پیوند کبد در این بیمار جراحی آن سخت بوده  و جداسازی کامل توده از بافت های سالم کبد باید رعایت می گردید.
 
خارج کردن توده بزرگ کبدی از آقای 22 ساله جویباری 
وی با اشاره به اینکه این گونه جراحی ها معمولا در مراکز پیوند کبد از جمله دانشگاه شیراز انجام می گیرند، بیان کرد : این جراحی اولین بار در مرکز روحانی بصورت کاملا موفقیت آمیز انجام گردید و بیمار با حال عمومی خوب و برطرف شدن زردی ، خارش و علائم دیگر مرخص گردید.
دکتر نصرتی فوق تخصص جراحی قفسه سینه بیمارستان روحانی اظهار داشت:در پيدايش سرطان كبد(كارسينوم هپاتوسلولار) عواملي از جمله هپاتيت، الكل، آفلاتوكسين(قارچ های سمی)، نارسایی کبد(سیروز) مستعدكننده ي إيجاد بيماري مي باشد اما سرطان فيبرولاملار كبد نوعي بدخيمي اوليه كبد مي باشد و دليل واضحي جهت آن مشخص نشد لیکن جهش هاي ژنتيكي در سطح كروموزوم ١به عنوان عامل إيجاد کننده آن مطرح می گردد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار