سیا در جدیدترین گزارش خود با ادعای اینکه ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است، خواستار حذف نام سودان از فهرست کشورهای حامی تروریسم شد.
کد خبر: ۴۲۴۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۵ 14 May 2017
به گزارش  شبکه تلویزیونی الحدث، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» در جدیدترین گزارش خود به سنای آمریکا تاکید کرد خارطوم، پایتخت سودان به شرایط مورد نظر واشنگتن برای لغو تحریم های بیست سال گذشته ضد سودان به طور کامل عمل کرده است.
 
سیا افزود: سودان به طور گسترده به متوقف کردن عملیات جنگی در مناطق درگیری پایبند خواهد بود و این مسئله زمینه لغو تحریم ها ضد این کشور را فراهم می کند.  این گزارش به هیچ موردی از جلوگیری دولت سودان از توزیع کمک های انسانی اشاره نکرده است.
 
سیا در گزارش خود از ایران به عنوان بزرگترین حامی تروریسم در جهان نام برد و خواستار حذف نام سودان از فهرست کشورهای حامی تروریسم که نام سوریه و ایران نیز در آن قرار دارد، شد.
 
باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در ماه ژوئیه گذشته بعضی از تحریم های سودان را لغو کرد. در آن زمان عمر البشیر، رئیس جمهور سودان از سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان برای تلاش هایش برای راضی کردن دولت آمریکا به کاهش تحریم های سودان تشکر کرد.
 
باشگاه خبرنگاران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار