جدیداً 3 میلیون دلار مربا وارد کردند، آیا ما نمی‌توانستیم این‌ها را تولید کنیم؟ آشپز قطار را هم اخراج کرده‌اند و از اتریش آشپز وارد کردند. یعنی غذا هم نمی‌توانستیم تولید کنیم؟ 15 تن سنگ‌پا وارد کرده‌اند. گویا اینکه به این هم نیاز داشتیم.
کد خبر: ۴۱۸۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳ 05 May 2017
رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در مازندران گفت: رئیس‌جمهوری باید انتخاب شود که با شیوه مذاکره با دشمن آگاه باشد و بداند کشور را چگونه اداره کند نه اینکه با واردات بیکاری به ارمغان آورد.
 
 تنکابن24، سید محمود نبویان در تنکابن با استناد به آیه 55 سوره یوسف به ویژگی یک رئیس‌جمهور خوب اشاره کرد و گفت: حضرت یوسف به حاکم وقت گفت من را رئیس قرار بده چراکه می‌دانم چگونه کشور را اداره کنم.
 
وی افزود: رئیس‌جمهوری خوب هم همین ویژگی را باید داشته باشد یعنی بداند چگونه کشور را اداره کند حتی در شرایط قحطی. نه اینکه روزبه‌روز با واردات بیشتر، کارخانه‌ها را تعطیل و کارگران را بیکار کند.
 
مسؤول ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در مازندران عنوان کرد: انسان خجالت می‌کشد وقتی‌که می‌بیند پدر و مادرانی را که دو یا سه فرزند بیکار و ازدواج‌نکرده دارند. این برای آن‌ها همچون سرطان است.
 
واردات عجیب
این مسؤول با بیان اینکه یک عده سودجو کار دستشان افتاده و بی‌خیال مردم هستند، یادآور شد: ما که قبلاً تراکتور را صادر می‌کردیم، امروز برای واردکردن 5 هزار تراکتور با جمهوری چک قرارداد بسته‌اند. این یعنی بیکاری به وجود آوردن.
 
نبویان اضافه کرد: جدیداً 3 میلیون دلار مربا وارد کردند، آیا ما نمی‌توانستیم این‌ها را تولید کنیم؟ آشپز قطار را هم اخراج کرده‌اند و از اتریش آشپز وارد کردند. یعنی غذا هم نمی‌توانستیم تولید کنیم؟ 15 تن سنگ‌پا وارد کرده‌اند. گویا اینکه به این هم نیاز داشتیم.
 
وزرای میلیاردی
وی خاطرنشان کرد: وقتی چندین وزیر این دولت سرمایه‌شان بیش از هزار میلیارد تومان است، مشخص است که به درد مردم فکر نمی‌کنند. اگر بخواهند هم نمی‌توانند چراکه در بیش از 18 شرکت عضو هیئت رئیسه‌اند.
 
مسؤول ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در مازندران با بیان اینکه واردات کل هشت سال دولت قبل از چین 6 میلیارد دلار بود، عنوان کرد: رئیس‌جمهور باید علم داشته باشد کشور را چگونه اداره کند. این دولت در طول سه سال 12 میلیارد دلار از همین کشور چین واردات داشت.
 
این مسؤول متذکر شد: رئیس‌جمهوری که علم داشته باشد، وعده 100 روزه نمی‌دهد. این وعده نشان می‌دهد که اشرافیت و اطلاعات اقتصادی لازم را ندارد.
 
تیم ضعیف مذاکره
نبویان در ادامه با ورود به موضوع سیاست خارجی اظهار کرد: یک کار مهم این دولت در حوزه سیاست خارجی انجام داد که آن مذاکرات هسته‌ای و برجام بود اما متأسفانه ضعیف‌ترین نیروها برای مذاکره فرستاده شد.
 
وی یادآور شد: در زمان شاه آمریکا تحقیق کرد و گفت اگر قرار است ایران 36 میلیونی توسعه پیدا کند، فقط در حوزه برق نیاز به 20 هزار مگاوات برق هسته‌ای دارد. این را مجلس هفتم ما هم تصویب کرد و امروز که 37 سال از انقلاب می‌گذرد توانستیم فقط هزار مگاوات را در بوشهر تولید کنیم.
 
مسؤول ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در مازندران تصریح کرد: نظام برای اینکه بتواند سوخت یک راکتور هسته‌ای را تولید کند، نطنز را با ظرفیت 48 تا 50 هزار سانتریفیوژ ایجاد کرد اما آقایان در این مذاکرات هرچه سانتریفیوژ بالای نسل یک بود را برای ادای تعهدات به آمریکا و به دستور آقای ظریف و روحانی انبار کرد.
 
این مسؤول به بیان یک نمونه از مصارف 20 درصد پرداخت و گفت: یک‌میلیون بیمار سرطانی به دارویی که در راکتور هسته‌ای تهران تولید و سوخت آن 20 درصد است، نیاز دارند. در دولت قبل 447.7 کیلو 20 درصد تولید شد اما در این دولت هر چه 20 درصد موجود بود به دستور آقایان ظریف و روحانی نابود شد.
 
نبویان با اشاره به اینکه آمریکا خط تولید آن را هم ممنوع کرد و گفت ما 5 کیلو 5 کیلو به شما می‌دهیم، بیان کرد: ذلت از این بیشتر هم می‌شود؟ برای همین می‌گوییم کسی را بفرستید که شیوه مذاکره را بداند و بتواند از منافع ملت دفاع کند.
 
وی به فردو اشاره کرد و گفت: در این مکان که به‌هیچ‌وجه برای دشمن قابل زدن نبود، نه‌تنها تولید ممنوع شد بلکه گفتند باید بقیه آن‌هم در نطنز انبار شود و حتی فراگیری دانش هسته‌ای و تحقیق و پژوهش در فردو را هم ممنوع کردند.
 
مسؤول ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه یکی از دلایل عدم حمله اسرائیل به کشور ما اراک بود، عنوان کرد: در راکتور اراک سالانه 9 کیلو پروتنیوم تولید می‌شد که یکی از مصارف آن ساخت بمب بود. هرچند که به فتوا رهبری حرام است اما موجب ترس آنان بود.
 
این مسؤول اضافه کرد: همچنین 30 تن سوخت پسماند که با تکنولوژی باز فراوری آن‌هم امکان تبدیل به پروتنیوم را داشت اما در این تعهدات همه سوخت‌های مصرف‌شده حال و آینده برای همیشه ممنوع شد و حق تولید یک گرم هم نداریم.
 
نبویان اظهار کرد: بنده عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام بودم و 12 مورد پیدا کردم که تعهد ما تا ابد است اما آقای روحانی می‌گوید ما تعهدی بیش از هشت سال ندادیم.
 
بدعهدی آمریکا
وی در ادامه با بیان اینکه ما مذاکره کردیم تا تحریم‌ها برداشته شود، گفت: ما همه‌ هسته‌ای را دادیم، آیا تحریم‌ها برداشته شد؟
 
مسؤول ستاد حجت‌الاسلام رئیسی تصریح کرد: می‌گویند صادرات نفت افزایش‌یافته، از مسؤولان بپرسید یک دلارش را می‌توانند دریافت کنند؟! پول فروش نفت ما در بانک‌های اروپایی بلوکه می‌شود و بجای سود دادن، بخاطر نگهداری پول از ما کارمزد هم می‌گیرند.
 
این مسؤول با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در اجرای مرحله‌به‌مرحله مذاکرات، بیان کرد: آقایان آن‌قدر هل بودند که همه تعهدات خود را یکجا انجام دادند و اکنون یک سال و نیم است که آمریکا زیر قولش زده است.
 
دیدگاه معیوب
نبویان در بخش دیگر سخنان خود به کتاب منتشرشده مشاور آقای روحانی اشاره کرد و گفت: در صفحه‌های 127 و 128 این کتاب آمده است مشکل کشور ما این است که مسؤولان این ویژگی‌ها را ندارند: تجربه زندگی در خارج، صاحب کارخانه و سرمایه بودن!
 
وی افزود: سند FATF را حتماً مطالعه کنید، شرط گذاشته‌اند که به شرطی رابطه بانکی آزاد می‌شود که حاج قاسم سلیمانی را به ما تحویل دهید.
 
لزوم برسرکار آمدن فردی مدیر
مسؤول ستاد حجت‌الاسلام رئیسی در مازندران در پاسخ به سؤالات مطرح درباره‌ی حجت‌الاسلام رئیسی اظهار کرد: هیچ فردی به‌اندازه حجت‌الاسلام رئیسی اشرافیت اطلاعاتی به کشور ندارد چراکه ایشان به مدت 10 سال رئیس سازمان بازرسی کل کشور بود و به همه‌ فعالیت‌ها نظارت داشت و از روزنه‌های فساد آگاه است.
 
این مسؤول در پایان درباره‌ ایفای نقش در مراکز مهم تصمیم‌سازی و داشتن برنامه گفت: حجت‌الاسلام رئیسی وظیفه کلیدی معاونت قوه قضائیه را بر عهده داشت و آقایان جلیلی، زاکانی و ... برنامه‌های خود را تقدیم ایشان کرده‌اند اما امروز کشور بیش از برنامه به مدیری جهادی نیاز دارد تا این برنامه‌ها را عملیاتی کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار