مشاور اطلاع رسانی و کارشناس هواشناسی مازندران گفت: رگبار و رعد برق مهمان آخر هفته مازندرانی‌ها است.
کد خبر: ۴۱۸۷۰۱
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۴ 05 May 2017
سیداحمد میرساداتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های هواشناسی، تداوم شرایط ناپایداری و وقوع بارش را طی 48 ساعت آینده بر روی منطقه نشان می‌دهد.
 
وی تصریح کرد: بر این اساس پیش‌بینی می شود امروز بعدازظهر و امشب نیز شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد در استان باشیم که بارش در ارتفاعات غربی استان از شدت بیشتری برخوردار است.
 
مشاور اطلاع رسانی و کارشناس هواشناسی مازندران با بیان اینکه مقدار بارش از اواخر روز جمعه 15 اردیبهشت تا صبح شنبه از مقدار و گستردگی بیشتری برخوردار است، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مخاطره این سامانه های جوی در این فصل رگبارهای موقتی همراه با رعد و برق به ویژه در مناطق کوهپایه ای و احتمال سیلاب به ویژه در ارتفاعات غربی و مرکزی استان است.
 
میرساداتی افزود: از این رو توصیه می شود با رعایت نکات ایمنی و انجام اقدامات لازم برای پیشگیری از خسارت‌های احتمالی از توقف در حاشیه رودخانه‌ها، کانال‌ها و مناطق مستعد سیلاب خودداری شود.
 
وی با اشاره به این‌که گرمترین شهر کشور رودان در استان هرمزگان با دمای بیشینه 41.5 درجه سانتی‌گراد و گرم‌ترین مرکز در میان مراکز استان‌های کشور اهواز با دمای بیشینه 40.5 درجه سانتیگراد بوده است، خاطرنشان کرد: گرمترین شهر استان مازندران ساری با دمای بیشینه  28.8 درجه سانتیگراد بود.
 
مشاور اطلاع رسانی و کارشناس هواشناسی مازندران اظهار کرد: در بامداد امروز، پنج‌شنبه 14  اردیبهشت 96 سردترین نقطه کشور در میان ایستگاه‌های هواشناسی فیروزکوه واقع در ارتفاع سه هزار متری با دمای کمینه 2 درجه سانتیگراد و سردترین مرکز در میان مراکز استان‌های کشور ارومیه با دمای کمینه  5.8 درجه سانتیگراد و سردترین نقطه استان مازندران و بلده با دمای کمینه 7 درجه سانتیگراد و کمینه دمای مرکز استان(ساری) 17.6 درجه سانتیگرد گزارش شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار