بارش تا روز دوشنبه ادامه دارد
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا روز دوشنبه در 21 استان کشور برف و باران می بارد و همین موضوع سبب لغزرندگی جاده ها می شود.
کد خبر: ۴۰۰۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸ 31 March 2017

محمد اصغری در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در مورد وضعیت جوی کشور گفت: از عصر امروز با فعال شدن سامانه بارشی در کشور شاهد بارش باران در استان های کردستان،آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی،زنجان، اردبیل،گیلان وغرب مازندران خواهیم بود. همچنین در ارتفاعات این استان ها برف می بارد.

 


وی ادامه داد:برای استان های کرمانشاه، ایلام، لرستان،همدان، چهارمحال،کهگیلویه، غرب فارس و خوزستان هم بارش باران، رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید از امروز پیش بینی می شود.

 


کارشناس سازمان هواشناسی افزود :بارش باران در تهران هم از فردا آغاز می شود و شاهد کاهش دما در پایتخت تا روز دوشنبه خواهیم بود.

 


به گفته اصغری انتظار می رود که از یکشنبه تا دوشنبه منطقه فعال بارش این سامانه عمدتاً محدود به دامنه های البرز از شمالغرب تا شمال شرق کشور شود.  ضمن اینکه مطابق خروجی مدلهای عددی در استانهای آذربایجانهای غربی و شرقی ، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و همچنین دامنه های جنوبی البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران و برف تداوم خواهد یافت که بارش برف در ارتفاعات و جاده های کوهستانی البرز موجب لغزندگی در این مسیرها می شود.

 


وی  تاکید کرد: با توجه به پدیده های جوی مورد انتظار توصیه می شود برای عبور از جاده های کوهستانی عوامل محدود کننده مانند بارش برف و لغزندگی جاده، کاهش دید به سبب بارندگی و مه آلود بودن مورد توجه قرار گیرد و برنامه ریزی برای برگشت در شرایط مناسب انجام شود.

 


این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد:با توجه به احتمال وقوع سیلاب از برپا کردن چادر در حاشیه رودها و مسیلها طی بعد از ظهر جمعه تا اواخر شنبه در مناطق درگیر بارش خودداری شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار