مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران:
با اجرای طرح آرامش بهاری امامزاده های مازندران آماده پذیرش مسافران و زائران در نوروز ۹۶ هستند. به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با توجه به این که یک هزار و ۲۲ بقعه و امامزاده در استان وجود دارد، ظرفیت‌های بالقوه گردشگری مذهبی در مازندران زیاد است.
کد خبر: ۳۸۳۴۷۳
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷ 24 February 2017
به گزارش تابناک مازندران، حجت الاسلام ستار علیزاده در گفتگویی اظهار کرد: اولین حکومت شیعی در مازندران تشکیل شد و ساکنان این استان با استقرار اولین حکومت شیعی در این دیار، عشق و ارادت وافر و خالص خود را به ائمه اطهار (ع) نشان دادند و از آن زمان،‌ مازندران به پایگاه محکمی برای نوادگان ائمه معصومین(ع) تبدیل شد که تعداد بالای امامزاده ها در این استان، خود گواه صادقی بر این ادعاست.
 
وی با اشاره به اینکه مازندران با یک هزار و ۲۲۲ امامزاده رتبه دوم و همچنین با داشتن بیش از ۱۳ هزار موقوفه رتبه سوم را در کشور دارد، اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) جایگاه امامزاده ها را محل آرامش مردم دانست و مقام معظم رهبری بر تبدیل امامزاده ها به قطب فرهنگی تاکید دارند که برای رسیدن به این مهم، طرح جامع امامزاده ها در راستای توسعه و ایجاد فضاهای اقامتی و محوطه های امامزاده ها و ایجاد فضاهای شاد فرهنگی و تفریحی برای گردشگران و زائران در مازندران و تبدیل به قطب فرهنگی اجرا می شود.
 
 علیزاده تصریح کرد: برگزاری مسابقات قرآن کریم در سطح استانی و شهرستانی، برپایی طرح نشاط معنوی، برپایی طرح ضیافت الهی، اجرای بصیرت عاشورایی، اجرای جشن ولادت علوی و اکمال دین نبوی، برگزاری مراسم گرامیداشت دهه وقف، برگزاری کنگره های ائمه معصومین(ع)، برگزاری مسابقات تواشیح، اذان و ابتهال و تربیت حافظان قرآن در امامزادگان و بقاع متبرکه از جمله برنامه های اداره اوقاف و امور خیریه مازندران برای تحقق منویات رهبری برای تبدیل امامزاده ها و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در این استان محسوب می شود.
 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در استان و شهرستان ها و خدمات دهی به مسافرین و زائرین، گفت: با اجرای طرح آرامش بهاری امامزادگان مازندران آماده پذیرش مسافران و زائران در نوروز ۹۶ هستند.
 
علیزاده به ظرفیت های بالقوه گردشگری مذهبی در مازندران اشاره کرد و گفت: استفاده از خادمان رسمی و برپایی نمایشگاه ثابت در امامزاده و همچنین برپایی مباحث قرآنی و فرهنگی به همراه محصولات نمایشگاهی در جوار امامزاده ها از جمله برنامه های اوقاف برای فراهم کردن زمینه جذب گردشگر مذهبی و فرصت های شغلی پایدار است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار