کد خبر: ۲۸۲۱۶۶
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۵ 21 August 2016
 به گزارش تابناک مازندران،  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان این که در سفر اخیر نمایندگان بویینگ به ایران تیم‌های تخصصی دو طرف با هم وارد مذاکره شدند، گفت: طبق آخرین اظهارات ایرباس، مجوز اوفک به زودی صادر می شود.
 
اصغر فخریه کاشان در گفت‌و‌گو یی با اشاره به مذاکره با سه گروه فنی، قراردادی و مالی بویینگ در تهران گفت: چند روز پیش نمایندگان بخش‌های مختلف ایرباس در ایران حضور داشتند و تیم های تخصصی دو طرف وارد مذاکره شدند.
 
وی با بیان اینکه تواقفی در پروسه مذاکره با بویینگ ایجاد نشده است، ادامه داد: مذاکره با بویینگ بدون هیچ محدودیتی برای خرید هواپیما ادامه دارد و  در سفر نمایندگان بویینگ به ایران درباره مسائل فنی و مشخصات هواپیماها، متن قرارداد و شرایط مالی برای انجام این معامله مذاکره شد.
 
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه این قرارداد مباحث فنی بسیار پیچیده ای دارد، گفت: درباره تمام جزئیات و مشخصات هواپیما، حتی رنگ هواپیماها باید مذاکره شود که به طور قطع مذاکره برای تمام این جزییات، پروسه زمان بری خواهد داشت.
 
فخریه کاشان درباره سفر اخیر نماییندگان بویینگ به ایران گفت: در سفر اخیر نمایندگان بویینگ به ایران، هر کدام از سه گروه قراردادی، مالی و فنی بویینگ در بخش‌های تخصصی خود با تیم‌های ایرانی وارد مذاکره شدند و نتایجی هم در بر داشت.   
 
وی همچنین درباره آخرین مذاکرات با ایرباس برای خرید هواپیما گفت: به شرط صدور مجوزهای اوفک، می‌توان انتظار داشت که اولین سری ایرباس‌های جدید در پاییز وارد ناوگان هوایی کشورمان شوند.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه نمایندگان ایرباس گفته‌اند که  مجوز اوفک برای فروش هواپیما به ایران به زودی صادر می شود، گفت: ایرباس تا کنون چندین بار تاریخی را برای صدور مجوز اوفک اعلام کرده است. بنابراین این بار هم به گفته نمایندگان ایرباس نمی‌توانیم اتکا کنیم. اما به طور قطع پس از چندین بار مذاکره باید شاهد ورود هواپیماهای جدید باشیم.
 
فخریه کاشان همچنین درباره وضعیت مذاکرات با میتسوبیشی گفت: پس از آخرین مذاکرات با نمایندگان میتسوبیشی منتظر ارائه پیشنهاد از سوی آنها برای فروش هواپیما هستیم.
 
ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار