کد خبر: ۱۱۳۸۸۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۳ 20 November 2023

به گزارش تابناک مازندران ، سید اسماعیل علوی در گفت وگویی اظهار کرد:

از ابتدای امسال تاکنون ۲۲ متقاضی خرید ادوات کشاورزی در قالب طرح جهش تولید دیمزارهای این شهرستان برای دریافت ۲۵ میلیارد و ۸۴۵ میلیون ریال تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون به بانک معرفی شدند.

بر اساس این گزارش ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری تصریح کرد: این تسهیلات برای خرید یک دستگاه بوجار، هفت دستگاه چیزل، سه دستگاه سم پاش، دو دستگاه بیلر، پنج دستگاه کشت مستقیم و ریزدانه کار، سه دستگاه خشک کن و لیبل زن و یک دستگاه پهباد است.

وی افزود: اگر دنبال کاهش ضایعات و افزایش درآمد و ارزش افزوده محصولات هستیم باید به فناوری اطلاعات درستی برسیم و مطمئنا با توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، بخشی از مشکلات حوزه تولید ما حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه این اعتبار توزیع شهرستانی شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان یا مراکز خدمات جهاد کشاورزی دهستان‌ ها، نسبت به ارائه درخواست اقدام کنند.

علوی گفت: خرید تضمینی محصولات، تامین کود و بذر یارانه‌ای، اختصاص یارانه بیمه محصولات دیم، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه و آموزش‌ های رایگان به کشاورزان از جمله مشوق‌ هایی هستند که جهت افزایش بهره وری در اراضی دیم، در طرح جهش تولید در دیمزارها و با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در اختیار کشاورزان قرار داده می‌ شود.

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار