سردار مفخمی با اشاره به این که متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، به شهروندان توصیه کرد: در سرمایه گذاری های خود تحقیق و هوشمند عمل کنند تا گرفتار شیادان و کلاهبرداران نشوند
کد خبر: ۱۱۳۶۴۳۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۷ 06 November 2023

به گزارش تابناک مازندران ، اخبار انتظامی استان مازندران در مورخه 15/08/1402 تقدیم حضور می گردد.

------------------------------

کلاهبرداری 400 میلیاردی با وعده دورغین تحویل خودروهای خارجی در بهشهر 

سردار مفخمی فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری کلاهبردار متواری که بالغ بر400 میلیارد ریال با وعده دورغین تحویل خودروهای خارجی از 6 شهروند کلاهبرداری کرده بود در شهرستان بهشهر خبر داد. 

سردار "حسن مفخمی شهرستانی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی وصول پرونده ای از مرجع قضائی مبنی بر شناسایی و جلب یک کلاهبردار متواری، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران کلانتری 11 فرماندهی انتظامی بهشهر پس از انجام کارهای اطلاعاتی وسیع و یک سری اقدامات هوشمندانه، مخفیگاه متهم را شناسایی و در یک عملیات ضربتی وی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران تصریح کرد: متهم با وعده های دوروغین تحویل خودروهای خارجی به مالباختگان از 6  شهروند بالغ بر400 میلیارد ریال کلاهبرداری کرد.

سردار مفخمی با اشاره به این که متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، به شهروندان توصیه کرد: در سرمایه گذاری های خود تحقیق و هوشمند عمل کنند تا گرفتار شیادان و کلاهبرداران نشوند.

------------------------------

کشف 171میلیارد ریالی انواع کالای قاچاق و سرقتی در بابل 

سردار حسینی جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف 171میلیارد ریالی انواع کالاهای سرقتی و قاچاق در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی محله محور استانی در شهرستان بابل خبر داد. 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"سیدموسی حسینی" با اعلام این خبر، گفت: به منظور برقراری نظم و امنیت عمومی و مقابله با ناهنجاری های اجتماعی، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی محله محور با بکارگیری تیم های عملیاتی در 39 نقطه شهرستان بابل به اجرا در آمد.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به این که این طرح در راستای مطالبات مردمی محله محور و به منظور برقراری و حفظ و نظم و امنیت مردم در حوزه های مختلف ماموریتی پلیس به اجرا در آمد، افزود: در اجرای این طرح 5 قاچاقچی مواد مخدر و 83 عامل افیونی دستگیر و در مجموع 101 کیلوگرم انواع مواد مخدر از آنان کشف شد.

سردار حسینی از عملیات ویژه مقابله با سرقت در اجرای این طرح خبر داد و اظهار داشت: با دستگیری 177سارق و 6 مالخر اموال مسروقه و 181 فقره سرقت و مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی از سارقان کشف شد .

حسینی به کشف 42 قبضه سلاح شکاری غیر مجاز در این طرح نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در حوزه پلیس راه و راهنمایی و رانندگی 163  خودرو به دلیل تخلفات حادثه ساز و ایجاد مزاحمت برای مردم و رعایت نکردن قرانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در این طرح توقیف شدند.

وی همچنین از دستگیری 189 متهم تحت تعقیب مرجع قضائی خبر داد و بیان داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا، 4خودروی حامل کالای قاچاق توقیف و بالغ بر 11 تن چوب جنگلی ، 1980پاکت سیگار، از 24 قاچاقچی کالا در این شهرستان کشف که ارزش انواع کالاهای سرقتی و قاچاق بالغ بر 171 میلیارد ریال برآورد شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به دستگیری 12 نفر از اراذل و اوباش در این عملیات، اظهار داشت: در اجرای طرح ناظر 1867 خودروی متخلف شناسایی شدند  که 490 دستگاه دستور توقیف فیزیکی صادر و  135 دستگاه خودرو به پارکینگ منتقل شدند.

سردار حسینی با اشاره به طرح نظارت الکترونیکی اماکن عمومی، تصریح کرد: ضمن ثبت و ارسال پیام تذکر برای واحد صنفی متخلف در حوزه عفاف و حجاب از 46 واحد صنفی تعهد اخذ شد و 2 واحد صنفی متخلف نیز پلمب و متصدیان آن به مرجع قضائی معرفی شدند.

حسینی از شناسایی 111 کانال مخرب در حوزه فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا خبر داد و گفت: با معرفی 28 کاربر متخلف در فضای مجازی به مرجع قضائی از کاربران 72 کانال به دلیل تولید و انتشار محتواهای مخرب ضمن حذف محتواهای مخرب از آنان تعهد گرفته شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به  دستگیری یک جاعل و 5 کلاهبردار حرفه ای در ادامه اجرای این طرح، از عزم قاطع پلیس استان در مقابله با هرگونه ناهنجاری های اجتماعی و مقابله با مخلان نظم و امنیت عمومی خبر داد و از مردم خواست: برای برقراری نظم و امنیت مطلوب جامعه با پلیس همکاری کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخطی و قانون شکنی از سوی افراد هنجارشکن مراتب را سریعا به پلیس اطلاع دهند .

------------------------------

خلع ید 18هزار و600 متری اراضی ملی از چنگ زمین خواران درگلوگاه 

سرهنگ کلوانی فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه از رفع تصرف و خلع ید 18هزار و600 متر از اراضی ملی به ارزش 50 میلیارد ریال از چنگ زمین خواران در شهرستان گلوگاه خبر داد. 

سرهنگ محمود کلوانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت : در پی دریافت گزاشی مبنی بر تصرف 18 هزار و 600 متر از اراضی ملی توسط زمین خواران در شهرستان گلوگاه، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه، افزود: پس از هماهنگی های قضائی و با توان تخصصی کارشناسان این پلیس و عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی، زمین های تصرف شده از چنگ متخلفین رها سازی شد.

وی ارزش زمین های رها سازی شده از چنگ زمین خواران را بالغ بر 50 میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ کلوانی با اشاره به این که تجاوز به منابع طبیعی، تجاوز به سرمایه های کشور و حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این کشور است، گفت: زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره مندی از نعمت های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می کنند.

------------------------------

توقیف دو نیسان و کشف 3 تن چوب قاچاق در نکا 

سرهنگ عزیزی فرمانده انتظامي شهرستان نکا از توقيف 2 خودروی نیسان حامل 3 تن چوب جنگلي قاچاق جنگلی در این شهرستان خبر داد. 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "قاسم عزیزی" در تشريح اين خبر،گفت: ماموران یگان امداد این شهرستان در راستاي طرح مبارزه با قاچاق کالا، حين گشت زنی در حاشیه شهر به 2 خودرو حامل چوب مظنون شدند.

وی، افزود: ماموران خودروی های مورد نظر را متوقف و در بازرسی از آن 3تن چوب آلات جنگلی غیر مجاز قاچاق بلوط،ممرز و راش که از منابع ملی این شهرستان برداشت شده بود کشف وضبط کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان نکا تصریح کرد: در این راستا خودرو حامل چوب قاچاق توقیف، 2 نفر دستگیر و پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مرجع قضائي شد.

سرهنگ عزیزی از عزم راسخ پليس براي برخورد با پديده قاچاق چوب خبر داد و به شهروندان توصيه كرد: در صورت مشاهده هرگونه قاچاق مراتب را سريعاً به پليس 110 و یا نزدیکترین پاسگاه انتظامی، اطلاع دهند.

------------------------------


کشف 400 کيلوگرم گوشت خوک در "سوادکوه" 

سرهنگ عبدی جانشین انتظامي شهرستان سوادکوه از کشف مقدار 400 کیلوگرم گوشت خوک و دستگیری دو متهم در این شهرستان خبر داد. 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "صدرا عبدی" با اعلام اين خبر، گفت: در پي کسب خبري مبني بر حمل گوشت حيوانات حرام در منطقه ورسک شهرستان سوادکوه، بلافاصله موضوع به صورت ويژه در دستور کار ماموران انتظامي پاسگاه ورسک این شهرستان قرار گرفت.

وي افزود: ماموران پاسگاه ورسک با هماهنگی ماموران منابع طبیعی با انجام اقدامات اطلاعاتي و فني با هماهنگي مرجع قضائي، متهم را در حین حمل با خودرو دستگیر و خودرو را توقیف کردند.

جانشین انتظامي شهرستان سوادکوه، در ادامه بیان داشت: ماموران در بازرسي از خودروی متهم مقدار 400 کیلوگرم گوشت خوک کشف کردند.

سرهنگ عبدی، خاطر نشان کرد: متهمان پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني به مرجع قضائي معرفي شدند.

------------------------------

اجراي طرح پاكسازي نقاط آلوده به موادمخدر و جمع آوري 20 معتاد متجاهر و خرده فروش در "رامسر" 

فرمانده انتظامي شهرستان " رامسر " از اجراي طرح پاكسازي نقاط آلوده به موادمخدر و جمع آوري 20معتاد متجاهر و خرده فروش در اين شهرستان خبر داد. 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "سيد جليل نبوي" در تشريح جزئيات اين خبر، اظهار کرد: پيرو ملاقات حضوري با اهالي محله شركت تعاوني شهرستان رامسر و در پي دريافت اخباري مبني بر حضور معتادان متجاهر و خرده فروشان در اين محله، اجراي طرح پاكسازي نقاط آلوده با هدف جمع آوري اين معتادان متجاهر ، در دستور كار فرماندهي انتظامي شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با همکاري كليه پليس هاي تخصصي و كلانتري هاي اين فرماندهي طرح پاكسازي اين محله با هماهنگي هاي قضايي اجرايي شد كه در اجراي اين طرح و پس از انجام يك سري اقدامات اطلاعاتي عوامل مجري طرح موفق شدند 20 معتاد متجاهر و خرده فروش مواد مخدر را شناسايي و با هماهنگي قضايي جمع آوري کنند.

فرمانده انتظامي شهرستان رامسر تصریح کرد: در اجراي اين طرح نيز 100 گرم  انواع مواد مخدر كه بصورت بسته بندي و آماده فروش بوده از محل پاتوق خرده فروشان كشف شد و پنج دستگاه خودرو بهمراه سه دستگاه موتورسيكلت هم توقيف و به پاركينگ گسيل شد.

سرهنگ "نبوي" در پايان با اشاره به اينكه متهمان جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي دلالت و سپس تحويل کمپ ترک اعتياد شدند ، گفت: به منظور سالم سازي و پاكسازي مناطق آلوده، اجراي طرح هاي مشابه تداوم خواهد يافت.

------------------------------

دستگیری سارق اماکن خصوصی در عباس آباد 

سرهنگ صفاری زاده فرمانده انتظامی شهرستان عباس آباد ازدستگیری سارق اماکن خصوصی با 15 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد. 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "داود صفاری زاده" در تشریح این خبر، گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در شهرستان عباس آباد، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی وکلانتری های سطح حوزه استحفاظی قرارگرفت .

فرمانده انتظامی شهرستان عباس آباد، خاطرنشان کرد: ماموران کلانتری 11 مرکزی پس از بررسی های انجام شده و اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی سارق حرفه ای و اموال مسروقه در این شهرستان شدند.

وی، تصریح کرد: پس از هماهنگی های قضائی، ماموران در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه این سارق حرفه ای را دستگیر کردند .

سرهنگ صفاری زاده اظهار داشت: متهم در تحقیقات و بازجویی های به عمل آمده تاکنون به 15 فقره سرقت از اماکن خصوصی در این شهرستان اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند .

خبر سلمان مهدوی 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار