کد خبر: ۱۱۰۸۵۳۵
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۳ 04 June 2023

برای اهالی کشتی سوالی پیش می‌آید که چرا تیم ملی کشتی آزاد کشورمان به این مسابقات اعزام نشده است. این مسابقات می توانست از لحاظ رنکینگ به کشتی گیر کمک بزرگی کند اما حضور در این مسابقات به دلیل شرایط چرخه انتخابی تیم ملی برای کشتی آزاد کشورمان مهیا نبود.

محمد ابراهیم امامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در این خصوص اظهار داشت: حضور نیافتن تیم ملی کشتی آزاد کشورمان تصمیم کادر فنی بود. کادر فنی تیم ملی تا به امروز هر برنامه ای که در نظر گرفته است را عملی کرده و تمامی مسابقات بین المللی که درخواست شده فدراسیون تمهیدات لازم و شرایط را برای حضور آنان فراهم کرده است. مسابقات رنکینگ اتحادیه جهانی جام کوژومکول و ساناتبایف قرقیزستان ابتدا در دستور کار کادر فنی تیم ملی قرار داشت اما تعویق رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان آسیا و جابجایی تاریخ برگزاری جام تختی و نزدیک بودن مسابقات جام تختی که یکی از مراحل اصلی چرخه انتخابی تیم ملی بود برای کادر فنی مهم بود.

وی افزود: همچنین فاصله زمانی کمی که با مسابقات رنکینگ قرقیرستان داشت و با توجه به حضور همه سرمایه های کشتی آزاد(بجز سه نفر)‌ در این رویداد بزرگ،کادر فنی صلاح ندانست که با این فاصله زمانی اندک تیم منتخب کشتی آزاد به بیشکک قرقیزستان اعزام شود اما مسابقات بین المللی مجارستان که رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی نیز می باشد در دستور کار قرار دارد تا ملی پوشان آمادگی بیشتری برای حضور در مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی پیدا کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار