کد خبر: ۱۱۰۶۷۲۵
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۲ 24 May 2023

به گزارش تابناک مازندران ، محمود حسینی پور استاندار مازندران با اشاره به اینکه در میراث فرهنگی به تمدن، فرهنگ، توسعه و اقتصاد کمتر توجه شده است، گفت:

باید برای معرفی میراث فرهنگی استان برنامه وجود داشته باشد و ارزش تاریخی فرهنگی آن به درستی شناسانده شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، سید محمود حسینی پور شامگاه سه‌شنبه در نشست راه اندازی انجمن میراث فرهنگی استان، افزود: متولیان امر میراث فرهنگی در طول این سال ها باید با تغییر ریل، در معرفی میراث فرهنگی و ارزش آن به جامعه تلاش می کردند.

وی با تاکید بر این که ایجاد گفتمان غالب برای میراث فرهنگی یک ضرورت است، ادامه داد : میراث فرهنگی به عنوان یکی از مولفه های اصلی تمدن است و باید نگاه درست و فرهنگی به آن حاکم شود.

استاندار مازندران با اعلام اینکه همه این توجهات به دلیل تمدن این استان است، اظهار کرد: مازندران از قدیم به دلیل آثار و بناهای تاریخی، کریدور فرهنگی و تجاری بوده است که باید شناساندن این تمدن بزرگ در دستور کار مسئولین ذیربط قرار گیرد.

حسینی پور با اشاره به پایگاه جهانی عباس آباد در استان، گفت: با چنین میراث ارزشمند تاریخی می توانیم فرهنگ غنی مازندران و ایران را معرفی کنیم.

وی با اعلام اینکه باید میراث فرهنگی را از بخشی نگری نجات دهیم، توضیح داد: نباید دولت به سمت تصدی گری برود در این حوزه برود و می بایست نگاه نظارتی داشته باشد، برای نمایش دارایی ها در حوزه میراث برای مردم و گردشگران بسترسازی کنیم.

حسینی پور با اشاره به نظارت هوشمند در بناها و آثار تاریخی، افزود: نظارت حداکثری در بناها وجود دارد و برای پایگاه عباس آباد نیازمند یک طرح جامع هستیم که باید در دستور کار قرار گیرد.

استاندار مازندران بر راه اندازی نمایشگاه حرفه ای سیار در استان تاکید کرد و گفت: در تمام نمایشگاه های بین المللی این نمایشگاه حرفه ای میراث فرهنگی سیار حضور فعال پیدا کند.

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار