کد خبر: ۱۱۰۶۶۰۲
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۱ 23 May 2023

محمدرضا داورزنی در نامه‌ای به رئیس فدراسیون جهانی والیبال به عدم پاسخگویی شفاف آمریکایی‌ها درباره صادر نکردن ویزای تعدادی از ملی‌پوشان اعتراض کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پس از مشخص شدن گروه‌بندی تیم‌ها در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۳، فدراسیون والیبال ایران با ارسال نامه‌ای به فدراسیون جهانی والیبال از اعزام تیم ملی کشورمان در هفته سوم این رقابت‌ها به آناهایم آمریکا ابراز نگرانی و اعلام آمادگی خود را برای میزبانی در این هفته اعلام کرد.

محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال در جلسه‌ای با فابیو آزودو، مدیر اجرایی فدراسیون جهانی والیبال پس از اعلام آمادگی برای میزبانی ایران در هفته سوم لیگ ملت‌ها در ادامه خواستار حمایت و همکاری طرفین برای صدور ویزا برای تمامی اعضای تیم ملی والیبال ایران و انجام مصاحبه در یک تا سه گروه در سفارت آمریکا در آنکارا شد.

بر این اساس با تاکید FIVB، فدراسیون والیبال آمریکا با حمایت کمیته ملی المپیک این کشور موفق به دریافت یک وقت اختصاصی برای تمامی اعضای تیم ملی والیبال ایران جهت انجام مصاحبه در سفارت این کشور در آنکارا شد تا به این ترتیب ۱۹ فروردین ماه تیم ملی والیبال ایران در عرض ۲ ساعت تمامی مراحل صدور ویزا را انجام دهد.

در پایان این روند، به ۵ نفر از اعضای تیم ملی شامل امین اسماعیل‌نژاد و آرمان صالحی(به دلیل تغییر وضعیت خدمت آن‌ها در طول انجام پروسه ثبت‌نام)، اسماعیل مسافر، نیما ده‌پناه و حمزه فتحی (به دلایل دیگر) از سوی سفارت آمریکا اعلام شد که برای صدور ویزایشان نیاز به بررسی و ارائه مدارک بیشتری وجود دارد.

این موضوع در اولین فرصت از سوی فدراسیون والیبال ایران به فدراسیون والیبال آمریکا اطلاع داده شد و ایرانی‌ها خواستار پیگیری سریع از طریق فدراسیون جهانی و مراجع ذی‌ربط شدند اما پس از حدود ۲ هفته از انجام مصاحبه در آنکارا و پیگیری‌های متعدد و نامه‌نگاری‌های مختلف میان فدراسیون والیبال ایران با FIVB و فدراسیون والیبال آمریکا، چهارشنبه شب ۳۰ فروردین ماه آمریکایی‌ها ضمن عذرخواهی اعلام کردند که وزارت امور خارجه آن‌ها به ۵ نفر مذکور ویزا نخواهد داد.

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار