فرماندار شهرستان نکا گفت: ۱۲ کمیته، ذیل ستاد خدمات سفر در شهرستان شکل گرفت که هریک از کمیته ها در حال برگزاری جلسات و انجام وظایف خود می باشند و در این راستا تمام تلاش همکاران ما این است که مردم عزیزمان در آستانه و در ایام تعطیلات نوروز کمترین دغدغه را جهت گذراندن تعطیلات و دید و بازدیهای نوروزی داشته باشند.
کد خبر: ۱۰۹۴۷۶۶
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۳ 28 February 2023

به گزارش تابناک مازندران، عبدالرضا بابائی در گفتگوی اختصاصی خبرنگار ما، با تبریک پیشاپیشِ اعیاد شعبانیه و عید نوروز، عنوان کرد: در آستانه ی سال جدید و نوروزِ ۱۴۰۲ ، جلسات متعددی در فرمانداری شهرستان جهت «خدمات سفر نوروزی» برگزار شده است.

وی افزود: ۱۲ کمیته، ذیل ستاد خدمات سفر در شهرستان شکل گرفت که هریک از کمیته ها در حال برگزاری جلسات و انجام وظایف خود می باشند و در این راستا تمام تلاش همکاران ما این است که مردم عزیزمان در آستانه و در ایام تعطیلات نوروز کمترین دغدغه را جهت گذراندن تعطیلات و دید و بازدیهای نوروزی داشته باشند.

فرماندار شهرستان نکا تصریح کرد: در این راستا و در جهت مرتفع کردن اسکان مهمانان نوروزی، با همت آموزش و پرورش شهرستان، ۳مدرسه جهت «اسکان مهمانان» و همچنین ۲سالن ورزشی سرپوشیده نیز جهت «اسکان در مواقع ضرور، بحرانی و مورد نیاز» به عنوان پشتیبان در نظر گرفته شده است.

بابائی گفت: بازدیدهای میدانی از نمازخانه های بین راهی، مساجد و نمازخانه های جایگاه های پمپ بنزین، شروع شده است و همچنان در ایام تعطیلات نوروز مستمرا ادامه خواهد داشت و همچنین ۳مسجد نیز در مسیر کمربندی جهت اقامه ی نماز مسافرین نوروزی اختصاص داده شد که امیدواریم با رعایت زمانبندی مشخص شده و اصول بهداشتی و تنظیف مساجد و سرویس های بهداشتی متعلق به مساجد، مسافرین ما کمترین دغدغه را داشته باشند.

وی افزود: در بخش ها نیز که شامل بخش مرکزی و هزارجریب میباشد، مساجدی را درنظر گرفتیم که بتوانیم میزبان خوبی برای مسافرین عزیزمان باشیم.

فرماندار شهرستان نکا با بیان اینکه، در بخش زیباسازی و فضاسازی شهری نیز طبق جلسه ای که برگزار کردیم، مصوب شد شهرداری نکا اقداماتی را در حوزه ی زیباسازی و فضاسازی شهری انجام دهد، عنوان کرد: جهت رُفت و روبِ خیابانها و میادین شهر نیز تاکیدمان به شهردار و بخشداران پیرو دستور استاندار و معاونت عمرانی استاندار این بوده است که؛ «بصورت مستمر نظافت و رفت و روب را در معابر و میادین شهر و در بخشها دنبال کنند و نسبت به جمع آوری زباله ها و نظافت مسیر اقدامات لازم را انجام دهند».

بابايی گفت: هماهنگی های لازم با دستگاههای مرتبطی همچون؛ «هلال احمر، اورژانس، بیمارستانها، داروخانه های شبانه روزی» که باید در ایام تعطیلات نوروز در صحنه باشند و بصورت ۲۴ساعته خدمات رسانی داشته باشند، نیز انجام شده است.

وی خبر داد: در حوزه ی مسائل فرهنگی، تبلیغی و نمایشگاهی نیز افتتاح «نمایشگاه سوغات و صنایع دستی» و برگزاری «آیین سنتی نوروز خانی» در سطح شهر و روستاها و در ورودی شهرستان نیز «ایستگاهی جهت استقبال از مسافرین نوروزی» خواهیم داشت.

فرماندار شهرستان نکا اعلام کرد: در بوم گردی نیز ۱۵ واحد اقامت بوم‌گردی سنتی ، ۷۹ خانه_مسافر روستایی و ۱۶واحد سوئیت و هتل آپارتمان موجود در شهرستان برنامه ریزی شده تا مسافران از این موقعیت استفاده نمایند.

وی نوروز را فرصت بسیار خوبی برای شهرستان جهت جذب گردشگر و آشنایی تعداد زیاد مسافران آن به جهت طریق الرضا بودن دانست و تاکید کرد: ما باید از این فرصت و ظرفیت نهایت استفاده را ببریم و در این راستا ماموریت ویژه ی ما است که «مسافرین از شهرستان و جاذبه های گردشگری و تفریحی آن بهره ی لازم را ببرند و با ظرفیتهای گردشگری شهرستان آشنا شوند».

فرماندار شهرستان نکا با بیان اینکه، یکی دیگر از دغدغه هایی که در آستانه و ایام عید نوروز وجود دارد، موضوع «تامین اقلام اساسی» است، اعلام کرد: در جلسات متعددی که برگزار شد، برنامه ریزی لازم انجام شده است و اکنون مشکلی وجود ندارد و پیش بینی ما این است که در ایام نوروز نیز مشکل خاصی در شهرستان وجود نداشته باشد و به دستگاههای نظارتی، صمت، اتاق اصناف و ... تاکید کردیم که نظارت دقیقی بر بازار داشته باشند تا در این حوزه مشکلات کمتری داشته باشیم.

بابايی اظهار کرد: با هماهنگی خوبی که در بین مدیران دستگاههای مختلف اجرایی، اعضای شورای تامین و شورای اداری شهرستان نکا وجود دارد، امیدواریم در آستانه و ایام نوروز مردم خوب نکا و مسافرین عزیزی که از شهرستان و از مواهب موجود در آن دیدن و استفاده خواهند کرد، ایام خوبی را پیش رو داشته باشند و خاطره ی خوشی را از حضور در شهرستان در ذهن خود ثبت و ظبط نمایند.

خبر: الهام زارعی 

 

تشریح مهمترین خدمات سفر نوروز۱۴۰۲ توسط بابائی فرماندار نکا  

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار