کد خبر: ۱۰۹۰۸۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰ 02 February 2023

به گزارش تابناک مازندران ، کلاهبردار حرفه ای رسید ساز درشرق مازندران توسط پلیس فتا ناکام شد

رئیس پلیس فتا استان مازندران از شناسایی ودستگیری شخصی که از طریق اپلیکیشن رسیدساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از کاسبان شرق استان مازندران می‌کرد، توسط پلیس فتا بهشهرخبرداد.

سرهنگ سامع خورشاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اعلام کرد: با مراجعه چند تن از شهروندان شرق استان به پلیس شهرستان بهشهر و طرح شکایت مبنی براینکه شخصی ناشناس قطعه کالایی ازآنها خریداری و در قبال آن رسید جعلی تحویل داده است، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل و در دستور کاررسیدگی قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی کارشناسان پلیس فتا مشخص شد شخصی با مراجعه به فروشگاه ها اقدام به خرید کالا نموده و سپس به یک رسید بانکی جعلی در تلفن همراه خود به فروشندگان ارائه و مدعی می شود که وجه کالا به حساب فروشندگان واریز و کالای مورد نظر را دریافت می کند و در ادامه قربانیان پس از گذشت چند ساعت متوجه میشوند پولی به حسابشان واریز نشده است.

تصریح کرد: برابر اظهارات شکات و بررسی های به عمل آمده معلوم شد متهم از طریق اپلیکیشن رسید ساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از فروشندگان نموده که با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی متهم شناسایی و ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در استان همجوار شمالی دستگیر و به پلیس فتا شهرستان بهشهر انتقال داده شد.

رئیس پلیس فتا مازندران خاطرنشان کرد: متهم با همین روش ازبرخی مراکز خرید در شهرستان‌های نکاء،بهشهرءگلوگاه مازندران نیز کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ خورشاد افزود: عامل کلاهبردار که مردی بیست وهشت ساله بود اقدام به کلاهبرداری ازحساب 60نفراز شهروندان مازندران به مبلغ دو میلیارد ریال کرده بود اعتراف کرد.

این مقام مسئول یادآور شد: هموطنان گرامی درخصوص خرید وفروش کالاها هوشیاری کامل را در زمان خرید نسبت به صحت و سقم کالا و در زمان فروش نسبت به واریز وجه مورد معامله اطمینان کامل حاصل کنند و پس از بررسی حساب بانکی و اطمینان از پیامک واقعی از جعلی نسبت به تحویل کالا اقدام کنند و در قرار ملاقات حضوری نیز تمام جوانب امنیتی را در نظر گرفته و در صورت بروز مشکل سریعاً آن را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار