برای مبارزه با علف های هرز مزارع گندم استان با استفاده از سموم گرانستار، توفوردی، پوماسوپر، آکسیال، آتلانتیس، آتللو، تیفیس و ویکیلیس انجام شد
کد خبر: ۱۰۹۰۶۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۷ 02 February 2023
به گزارش تابناک مازندران ، مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران از مبارزه با آفات و علف های هرز در 13 هزار و 822 هکتار مزارع گندم و جو استان خبر داد.

بر اساس این گزارش عبدالرحمن زاغی از مبارزه با آفات، بیماری ها و علف های هرز در 13 هزار و 822 هکتار مزارع گندم و جو استان مازندران خبر داد.

 

وی با اشاره به مبارزه شیمیایی با آفات و علف های هرز در 11 هزار و 567 هکتار مزارع گندم استان، افزود: با آفات در یک هزار و 646 هکتار مزارع گندم استان مبارزه شد که یک هزار و 506 هکتار آن علیه حلزون، 115 هکتار با سوسک سیاه زابروس و 25  هکتار با کرم مفتولی بود.

 

زاغی با بیان اینکه با علف های هرز در 9 هزار و 921 هکتار مزارع گندم مبارزه شد، اضافه کرد: با علف های هرز پهن برگ در 2 هزار و 637  هکتار، کشیده برگ در 3 هزار و 890 هکتار و توام(دومنظوره)در 3 هزار و 394 هکتار مزارع گندم استان مبارزه شیمیایی شد.

 

این مسوول تصریح کرد: مبارزه با علف های هرز مزارع گندم استان با استفاده از سموم گرانستار، توفوردی، پوماسوپر، آکسیال، آتلانتیس، آتللو، تیفیس و ویکیلیس انجام شد.

 

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران درباره مبارزه شیمیایی با آفات، بیماریها و علف های هرز در مزارع جو استان، بیان کرد: تاکنون مبارزه شیمیایی با آفات و بیماری ها و علف های هرز در 2 هزار و 255 هکتار مزارع جو استان انجام شد.

 

وی با اشاره به مبارزه شیمیایی با آفت حلزون در 365 هکتار و کرم مفتولی در 13 هکتار مزارع جو استان، گفت:

تاکنون علیه علف های هرز کشیده برگ در 983 هکتار و پهن برگ در 757 هکتار و بیماری های سفیدک سطح در 95 هکتار و لکه خرمایی در 42 هکتار مزارع جو استان مبارزه شیمیایی شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار