در این رابطه هم کودهای فسفات و پتاس با ۵۰ درصد وجه تحویل کشاورزان می شود و در مرحله خرید هم به ازای هر کیلوگرم گندم، شرکت غله و بازرگانی صد تومان هزینه حمل به عنوان مشوق پرداخت می کند
کد خبر: ۱۰۸۱۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲ 08 December 2022
به گزارش تابناک مازندران ، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران از اجرای طرح کشت قراردادی گندم در ۲۶ هزار هکتار مزارع استان و اعطای مشوق های حمایتی خبر داد.

احسان عباسپور معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: طبق آنچه که سهمیه برای کشت آبی زراعت گندم در استان مشخص کردند ۲۶ هزار هکتار باید تحت پوشش کشت قراردادی قرار گیرد.

 

او به حمایت جهاد کشاورزی از کشاورزان با اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: کشاورزان در این طرح، در فصل کشت می توانند اقلامی از نهاده ها را تحویل بگیرند و وجه آن را در زمان برداشت محصول بازپس دهند.

 

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه مجری این کار در استان شرکت غله و خدمات بازرگانی است، افزود: تاکنون ۸۵۰ هکتار از این کشت انجام شده و چون اخیرا این طرح ابلاغ شده الان به سرعت در دست عملیاتی شدن است و تا ۲۵ هزار هکتار تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

 

عباسپور ادامه داد: در این رابطه هم کودهای فسفات و پتاس با ۵۰ درصد وجه تحویل کشاورزان می شود و در مرحله خرید هم به ازای هر کیلوگرم گندم، شرکت غله و بازرگانی صد تومان هزینه حمل به عنوان مشوق پرداخت می کند.

 

او به فرآیند و چگونگی انعقاد قرارداد کشت قراردادی اشاره کرد و گفت: کشاورزان استان با مراجعه به نشانی gtc.ir و از طریق نصب برنامه کاربردی کشاورزی قراردادی در گوشی تلفن همراه دارای سیستم عامل اندروید با ثبت اطلاعات و مشخصات خود از جمله کدملی و سطح زیرکشت نسبت به امضای قرارداد از طریق پلتفرم همراه اول اقدام کنند.

 

رقابت پذیری تولیدکنندگان، کاهش نوسانات قیمت، کاهش حاشیه بازار، کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، افزایش صادرات، تامین نهاد‌ه ها و افزایش بهره‌وری در واحد سطح از مهمترین مزایای کشت قراردادی است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار