ما خواهان معوقات ۲۸ درصد حقوق افزایش نیافته ناشی از تاخیر دولت در پذیرش افزایش حقوق ۳۸ درصد بازنشستگان سایر سطوح دریافت مستمری هستیم و این معوقات شامل ۵ ماه مابه‌التفاوت پرداخت نشده ۲۸ درصد است
کد خبر: ۱۰۶۹۷۵۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۱ 28 September 2022

معاون دبیرکل خانه کارگر تاکید کرد: اگر کانون عالی بازنشستگان مطالبات بازنشستگان را خود پیش از همه پیگیری نکرده و بر سر آن‌ها با صدای بلند ایستادگی نکند، بازنشستگان زودتر از آن‌ها حرکت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی پس از رسیدن به حقوق خود بر مبنای مصوبه شورای عالی کار و هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی، مطالبات و معوقات دیگری نیز دارند که همچنان پیگیر آن هستند؛ معوقات و مطالباتی که به دلیل تعلل چند ماهه دولت در به رسمیت شناختن حقوق مبتنی بر قانون آن‌ها بیشتر نیز شده است. 

حسن صادقی (رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری) در این ارتباط با اشاره به مطالبات باقی مانده بازنشستگان پس از اعمال افزایش حقوق مبتنی بر مصوبه شورای عالی کار گفت: باقی‌مانده ۲۵ درصد از متناسب‌سازی حقوقی سال ۱۴۰۰ که هنوز پرداخت نشده، از جمله مطالبات بازنشستگان است که هنوز از ما فعالان کانون‌ها و تشکل‌های بازنشستگی مطالبه و پرس و جو می‌کنند. 

وی با تاکید بر اینکه اجرای متناسب‌سازی باقی مانده از ابتدای سال ۱۴۰۰ یک حق مبتنی بر متن صریح قانون است، اضافه کرد: کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور باید به عنوان خط مقدم مطالبه‌گری بازنشستگان، بحث متناسب‌سازی را مورد پیگیری قرار دهد اما تاکنون نه پاسخی در این زمینه گفته و نه زمان‌بندی مشخصی درباره پرداخت و نحوه پرداخت آن اعلام شده است. 

صادقی با اشاره به اینکه متناسب‌سازی باقی مانده‌ی بازنشستگان از ابتدای سال ۱۴۰۱ محاسبه شود، افزود: در احکام حقوقی کسانی که محق هستند، باید متناسب‌سازی گنجانده شوند. ضمن اینکه ما خواهان معوقات ۲۸ درصد حقوق افزایش نیافته ناشی از تاخیر دولت در پذیرش افزایش حقوق ۳۸ درصد بازنشستگان سایر سطوح دریافت مستمری هستیم و این معوقات شامل ۵ ماه مابه‌التفاوت پرداخت نشده ۲۸ درصد است

باید مدیران سازمان تامین اجتماعی مشخص کنند به چه نحوی (یکجا یا به مرور در فیش حقوقی هر ماه) واریز خواهد شد؟ 

معاون دبیرکل خانه کارگر با بیان این مطلب که یکی از اصلی‌ترین مشکلات و مطالبات بازنشستگان حل مشکل بیمه تکمیلی است، تصریح کرد: بیمه تکمیلی موجود بازنشستگان کشور به عبارت بهتر یک بیمه مکمل است و نه تکمیلی! زیرا اغلب شاخص‌ها و ویژگی‌های لازم برای یک پوشش بیمه‌ای تکمیلی که از بازنشستگان حمایت کند را ندارد. 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار