در این بخش بودجه‌ای نداریم و سال گذشته با همکاری و مشارکت دستگاهها 93 عنوان کتاب چاپ کردیم و امسال هم در تلاش هستیم کتابهایی را منتشر کنیم
کد خبر: ۱۰۶۲۲۳۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۰ 17 August 2022

به گزارش تابناک مازندران ، مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران از جمع آوری 500 ساعت مصاحبه با موضوع خاطرات آزادگان استان مازندران خبر داد.

بر اساس گزارش ایلنا، سردار عبدالله ملکی امروز چهارشنبه در همایش تجلیل از آزادگان استان مازندران با گرامیداشت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان گفت: آزادگان همچون شهدا در صف اول پاسداری از اسلام، قرآن و نظام قرار دارند و اسوه‌های صبر و ایثار هستند.

وی با اشاره به سختی‌های اسارت گفت: لحظه‌های اسارت قیمت دیگری دارد و این فرهنگ عظیم باید در موزه دفاع مقدس نشر داده شود و این مکان می‌بایست سخنگوی این فرهنگ باشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه شهدا جان خود را دادند و آزادگان بخشی از عمر خود را در زندان‌های مخوف رژیم بعثی عراق گذراندند، بیان داشت: در مقابل آن همه سختی‌ها و مشقت‌ها ما باید کاری کنیم و ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران از جمله آن است که با هدف انتقال این فرهنگ برای آیندگان در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه مرکز فرهنگبی و موزه دفاع مقدس مازندران در زمینی به وسعت 60 هکتار در حال ساخت است، بیان داشت: برای این مرکز اعتبار اندکی دیده شده و ما تلاش می‌کنیم با کمک دولت، مردم و خیرین این مکان را بسازیم.

سردار ملکی با عنوان اینکه جمع آوری خاطرات آزادگان یکی از مأموریت‌های ما در این اداره کل است، ادامه داد: در این بخش بودجه‌ای نداریم و سال گذشته با همکاری و مشارکت دستگاهها 93 عنوان کتاب چاپ کردیم و امسال هم در تلاش هستیم کتابهایی را منتشر کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه کتاب آزاده «رادمنش» در دست انتشار است، اضافه کرد: همچنین کتاب آزاده حجت الاسلام «احمد رسولی» و حجت الاسلام «حسن جمشیدی» توسط انتشارات «سرو سرخ» به چاپ رسیده است. 

 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار