گردهمايی فعالان عرصه جهاد تبیین با حضور سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران و متخصصین و صاحب نظرانی از حوزه‌ها و قشرهای مختلف مردمي برگزار شد.
کد خبر: ۱۰۵۴۷۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۸ 06 July 2022

به گزارش تابناک مازندران، گردهمايی فعالان عرصه جهاد تبیین استان مازندران با حضور سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران و با سخنراني حجت الاسلام راجی پژوهشگر و نویسنده کتاب صعود چهل ساله و متخصصین و صاحب‌نظرانی از حوزه‌ها و قشرهای مختلف مردمي در دو روز به ميزباني شهرستان‌های چالوس و ساری برگزار شد. 

گردهمايی فعالان جهاد تبیین در مازندران برگزار شد

 

حجت الاسلام سیدمحمدحسین راجی نویسنده کتاب صعود چهل ساله در این مراسم اظهار داشت: پژوهش در زمینه مختلف می‌تواند موجب افزایش سواد شود و داشتن شجاعت و مطالعه عمیق پیرامون انقلاب اسلامی دو ابزار اصلی در بحث جهاد تبیین است.

وی افزود: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب جهاد تبیین یک فریضه قطعی و فوری است باید بدانیم جهاد تبیین امری عظیم و سخت است زیرا وقتی ایشان فرمودند جهاد تبیین فریضه فوری است باید ببینیم مقام معظم رهبری چه چیزی را تبیین کردند و به ما امرکردند چه چیزی را تبیین کنیم.

راجی ادامه داد: طبق فرموده مقام معظم رهبری اصول مبانی که مورد هجمه دشمن قرار گرفت و سایر اموری که دشمن در حال تحریف کردن آن است مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: ّطبق فرموده مقام معظم رهبری ، کار امروز دشمن بزک کردن پهلوی است برای مقابله با بزک کردن پهلوی، جهاد تبیین نیاز است و متاسفانه در این‌ امپراطوری رسانه‌ای هیچ خبری از دستاورد انقلاب نیست و بیان دستاوردها جهاد تبیین است. 

گردهمايی فعالان جهاد تبیین در مازندران برگزار شد
گردهمايی فعالان جهاد تبیین در مازندران برگزار شد
 

راجی گفت: دشمن همه جا هست و تلاش دارد بگوید ریشه مشکلات گفتمان انقلاب است اما باید بدانیم ریشه مشکلات رویگردانی از آرمان های نظام و انقلاب است.

نویسنده کتاب صعود چهل ساله تصریح کرد: تمام شبهات مردم در زمینه کارآمدی و یا ناکارآمدی نظام بوده و کنشگران و فرهیختگان بسیجی باید با تشکیل تیم‌های مختلف گره های ذهنی را باز و از نظام دفاع کنند.

راجی با بیان اينکه اگر شبهات اصل کارآمدی نظام است، تاکید کرد: باید محتوای کارآمدی نظام و انقلاب در عرصه‌های مختلف را تدوین و تبیین کرد.

وی افزود: شبهات در زمینه ناکارآمدی موردی یا واقعی است و یاغیر واقعی که باید با اخبار راست تصحیح ذهنیت صورت گیرد و با توصیف جریان را کامل شرح دهیم.

راجی تصریح کرد: در مرحله بعد باید تشخیص دهیم که مشکل و بیماری کجاست سپس با ارائه و تجویز راهکار امید را در جامعه افزایش دهیم.

سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از دریافت فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه با جهاد تبیین توطئه‌های دشمنان را نقش برآب کنیم، یکی از رسالت‌هایی که به سپاه استان‌ها ابلاغ شد جهاد همگانی با بهره گیری از ظرفیت‌های نخبگان در استان بود تا در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و شبهه افکنی دشمنان بتوانیم تبیین درست مبتنی بر واقعیت برای نظام داشته باشیم.

وی افزود: به همین جهت با تشکیل قرارگاه و با بهره گیری از همه ظرفیت‌ها موجود در سپاه و دبیری معاونت سیاسی استان و بهره گیری از ظرفیت‌های فرهنگی سعی کردیم همه ظرفیت‌هایی که دارای کرسی نظریه پردازی و تبیینی هستند اعم از استاتید دانشگاه‌ها، معلمین، دانشجویان و اساتید صاحب نفوذ در حوزه‌های تربیتی را گردهم بیاریم و با بهره گیری از این ظرفیت بتوانیم هم فضای گفتمانی درست مبتنی بر واقعیت‌های جامعه را به سمع و نظر مردم برسانیم و هم از ظرفیت صدا و سیمای استان و ظرفیت‌های مراکز تربیتی بهره‌مند بشویم.

سردار مسلمی با بیان اینکه سپاه کربلا با دارا بودن 22 قشر از بیشترین جامعه هدف در حوزه‌های مردمی برخوردار است، ادامه داد: همچنین این نهاد با برخورداری از ظرفیت بیش از 4 هزار پایگاه مقاومت در سطح استان نسبت به سازماندهی و گردهم آوردن اقشار مختلف در حوزه اساتید دارای قدرت بیان انقلابی گام‌های موثر بردارد.

فرمانده سپاه کربلا با اشاره به گردهمایی فعالان عرصه جهاد تبیین استان مازندران خاطرنشان کرد: امروز این جلسه به منظور بالا بردن سطح توان و بیان اساتید در حوزه جهاد تبیین برگزار شد و یکی از برنامه های مستمر برای بروز نگه داشتن معلومات فعالان حوزه جهاد تبیین اعم از هادیان سیاسی، مربیان تربیتی، روشنگران و مسئولین حوزه های نمایندگی است تا به شبهات دشمن پاسخگو باشند.

انتهای پیام/ر

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار