پس از سفر ریاست جمهور به منظور رسیدگی به گزارشی که فعالین محیط زیست درخصوص ساخت و سازهای داخل جنگل ها ، شخص رئیس دولت خطاب به استان های شمالی فرمان تشکیل این قرارگاه را دادند که توسط دفتر رئیس جمهور ابلاغ شد
کد خبر: ۱۰۵۴۵۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۸ 05 July 2022

به گزارش تابناک مازندران ، سید محمود حسینی پور در جلسه قرارگاه صیانت از منابع طبیعی و اراضی ملی ،مبارزه با جنگل خواری ضمن اشاره به اینکه راهبرد عملی در صیانت از منابع طبیعی و اراضی ملی می بایست اجرایی گردد ، خاطرنشان کرد: تعرض به مجموعه منابع طبیعی و اراضی ملی طبق آمارهایی که نزدیک به واقعیت می باشد، همه مان را با یک ابر مسئله در این حوزه مواجه کرده است.

حسینی پور فلسفه وجودی قرارگاه صیانت از منابع طبیعی و اراضی ملی ،مبارزه با جنگل خواری را فرمان رئیس جمهور اعلام کرد و گفت: بعد از سفر ریاست جمهور به منظور رسیدگی به گزارشی که فعالین محیط زیست درخصوص ساخت و سازهای داخل جنگل ها ، شخص رئیس دولت خطاب به استان های شمالی فرمان تشکیل این قرارگاه را دادند که توسط دفتر رئیس جمهور ابلاغ شد.

وی ادامه داد :علت تشکیل این قرارگاه در استان اجرای دستور ریاست جمهور است که باید به عنوان یک فرصت مغتنم با توجه به سیاست های اعلام شده مورد توجه قرار گیرد

استاندار مازندران دستور رئیس جمهور دستوری واضح و روشن دانست و گفت: در مقوله مبارزه با جنگل خواری دستور رییس جمهور در حال حاضر معطوف به داخل جنگل ها می باشد و مطمئنا با اقداماتی که دراین خصوص انجام می شود ،قطارمبارزه با جنگل خواری به حرکت در می آید و به نقاط دیگر نیز می رسد لذا تمام وقت تلاش مان را باید برای اجرای این دستور معطوف کنیم .

حسینی پور با بیان اینکه موضوع محیط زیست و منابع طبیعی برای شخص اول مملکت یعنی مقام معظم رهبری مهم است ، تاکید کرد: مبارزه با جنگل خواری وساخت و ساز غیر مجاز در دل جنگل مسئله ی اول ما است و ضرورت دارد سایر مسئولین نیز نسبت به این مقوله حساسیت قائل شوند.

وی با اعلام اینکه زنگ خطر در مبارزه با جنگل خواری در استان به صدا درآمده است گفت:باید با استفاده از ابزارهایی که داریم ، صدای زنگ خطر در مبارزه با جنگل خواری به گوش همه برسد تا هم مسولین و هم مردم در این خصوص احساس تکلیف کنند تاوجب به وجب جنگل را پاکسازی کنیم.

نماینده عالی دولت دراستان ادامه داد: بر حسب شناسایی هایی صورت گرفته و قوانین موجود همچون ماده 55 از ساخت و سازهایی که در حال انجام است نیز باید جلوگیری شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه در تخریب کردن حاکمیتی همه دستگاه ها می بایست پای کار باشند، اظهار کرد: از ظرفیت دهیاران بعنوان ماموران جهاد کشاورزی در توقف ساخت و ساز غیرمجاز در جنگل ها می بایست استفاده گردد. 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار