با راه اندازی مرکز جامع دیالیز بابل
مرکز جامع دیالیز یکصد تختخوابی در دو طبقه و هر طبقه به ظرفیت ۵۰ تخت در متراژ ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع به همت خانواده نیک اندیش میناگر به نام مادر گرامیشان سرکار خانم طاهره وایگانی همسر زنده یاد حاج موسی میناگر و با پیگیری بنیاد نیکوکاری سلامت شهرستان بابل در حال تکمیل است، ولی تجهیز آن بر عهده وزارت بهداشت است که با تامین تخت به بهره برداری خواهد رسید
کد خبر: ۱۰۵۳۱۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۶ 27 June 2022

به گزارش تابناک مازندران، با راه اندازی مرکز جامع دیالیز بابل شاهد افزایش کیفیت دیالیز در مازندران خواهیم بود.
بر اساس این گزارش ، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: بزرگترین مرکز جامع دیالیز شمال کشور در بابل مراحل پایانی خود را می گذراند که با راه اندازی آن بیماران دیالیزی استان خدمات مربوطه را با کیفیت بسیار بالاتری دریافت می کنند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر سیفی معاون درمان دانشگاه گفت: مرکز دیالیز شهید بهشتی بابل با ظرفیت ۲۳ تخت به ۲۶۰ بیمار دیالیزی در چهار شیفت خدمت رسانی می کند.
دکتر شهرام سیفی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: با راه‌اندازی مرکز جدید دیالیز و افزایش تخت و تجهیزات، فعالیت مرکز فعلی به دو شیفت کاهش می یابد که این امر برای بیماران دیالیزی مسرت بخش خواهد بود.
وی با اعلام این که بزرگترین مرکز دیالیز شمال کشور در بابل در حال راه اندازی است، گفت : با تامین تخت های دیالیز از سوی وزارت بهداشت ، این مرکز در آینده نزدیک شروع به کار خواهد کرد .
دکتر سیفی افزود: مرکز جامع دیالیز یکصد تختخوابی در دو طبقه و هر طبقه به ظرفیت ۵۰ تخت در متراژ ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع به همت خانواده نیک اندیش میناگر به نام مادر گرامیشان سرکار خانم طاهره وایگانی همسر زنده یاد حاج موسی میناگر و با پیگیری بنیاد نیکوکاری سلامت شهرستان بابل در حال تکمیل است، ولی تجهیز آن بر عهده وزارت بهداشت است که با تامین تخت به بهره برداری خواهد رسید.
این مسئول گفت: مرکز فعلی دیالیز بابل به علت عدم افزایش تخت طی سال های متمادی و مراجعه بیماران از بابل و شهرهای اطراف در چهار شیفت فعالیت دارد که این حجم فعالیت کیفیت کار را کاهش می‌ دهد .
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل با اظهار این که روزانه حدود 90 بیمار در چهار شیفت در بیمارستان شهید بهشتی دیالیز می شوند ، توضیح داد : در حال حاضر ۳۴ تخت فعال به بیماران بزرگسال و کودک خدمات همودیالیز ارائه می دهد که از این تعداد ۲۳ تخت در بیمارستان شهید بهشتی، پنج تخت دربیمارستان کودکان امیرکلا و ۶ تخت در بیمارستان آیت الله روحانی مستقر است.
وی افزود : البته بیمارانی که در بیمارستان امیرکلا و روحانی برای درمان نیاز به جراحی داشته باشند و باید دیالیز شوند برای حفظ جان و جلوگیری از هدر رفت زمان به مرکز دیالیز شهید بهشتی اعزام نمی شوند و کار دیالیزشان در همان بیمارستان انجام می شود.
دکتر سیفی گفت : به طور میانگین ۲۶۰ بیمار در بیمارستان شهید بهشتی ، حدود ۱۵۰ بیمار در بیمارستان روحانی و هفت بیمار دربیمارستان امیرکلا ماهانه دیالیز می شوند.
وی افزود : محدوده سن بیماران از ۲۷ سال به بالا است که میانگین سن بیشترین مراجعه به بخش همودیالیز در گروه سنی ۴۰ تا۵۵ سال است که حدود 40 درصد می باشد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: بخش همودیالیز بیمارستان آیت الله روحانی بابل در زمان همه گیری کووید۱۹ به عنوان تنها بخش ارائه دهنده خدمات همودیالیز به بیماران مبتلا به کرونا فعالیت می کرد.  

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار