کشاورزان سطح زیر کشت گندم را در سامانه ثبت کنند
کشاورزان سطح زیر کشت گندم خود را در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت کنند، زیرا خرید تضمینی گندم از کشاورزانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکرده اند انجام نخواهد شد
کد خبر: ۱۰۵۰۰۴۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۳ 12 June 2022

به گزارش تابناک مازندران، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران با بیان اینکه خرید تضمینی گندم در مازندران از 7 خرداد آغاز شد، اظهار داشت:

از ابتدای فصل خرید تضمینی محصولات کشاورزی تاکنون 32هزارتن گندم به مراکز خرید اداره کل غله در استان تحویل داده شد.

 عباس علی وفائی نژاد اظهار داشت:

تاکنون 32 هزارتن گندم به ارزش 337 میلیارد و 851 میلیون تومان گندم از کشاورزان مازندرانی خریداری شد که با توجه به ثبت اطلاعات محموله های دریافتی در سامانه در صف انتظار پرداخت قرار گرفت.

وی افزود:

29 مرکز شامل مراکز خرید ملکی و کارخانه های آرد سازی و سیلوهای بخش خصوصی و مراکز تعاونی روستایی جهت خرید محصول گندم در استان مازندران از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز گردید و آماده برای عملیات خرید تضمینی گندم می باشد.

وفائی نژاد گفت: سال زراعی جاری 54 هزار هکتار از سطح اراضی استان زیر کشت گندم قرار گرفته که براساس آمار سازمان جهاد کشاورزی مازندران پیش بینی می گردد 130 هزار تن گندم از کشاورزان بصورت تضمینی خریداری شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران با اعلام اینکه قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به سال زراعی گذشته افزایش بسیار خوبی داشته است، تصریح کرد: گندم تولیدی کشاورزان مازندرانی با ۴ درصد افت مفید و 1 درصد غیر مفید هر کیلو گندم به قیمت 10 هزار و 500 تومان و مبلغ 1000 تومان هم به عنوان تشویقی به کشاورزان بابت تحویل هر کیلو گندم به دولت یعنی مجموعا مبلغ 11 هزار و 500 تومان به کشاورز پرداخت خواهد شد.

وفائی نژاد در خصوص پرداخت وجه گندم به کشاورزان افزود:

بلافاصله پس از تحویل گندم به مراکز خرید و ثبت اسناد مربوطه فایل پرداخت وجه به بانک کشاورزی ارسال و در کمترین زمان ممکن به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

وی گفت:

کشاورزان سطح زیر کشت گندم خود را در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت کنند، زیرا خرید تضمینی گندم از کشاورزانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکرده اند انجام نخواهد شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران افزود: کشاوزران در زمان تحویل محصول کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند . 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار