کودکانی درگیر اعتیاد به فضای مجازی و تلفن هوشمند می شوند که ارتباطاتشان با افراد و وسایل واقعی از بین برود پس زمانی میتوانیم فرزندانمان را از فضای مجازی دور نگه داریم که در دنیای واقعی ارتباط نزدیکی با آنها داشته باشیم.
کد خبر: ۱۰۲۲۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۶ 15 January 2022

به گزارش تابناک مازندران، پویش کودکان سایبری از سوی پلیس فتا با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای مراقبت از فرزندران در فضای مجازی از امروز در استان مازندران همزمان با سراسر کشور راه اندازی شد.
بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ضمن اعلام این خبر و با بیان اینکه سواد رسانه‌ای و سواد دیجیتال از نیازمندی‌های اساسی جامعه ما است گفت : باید توجه داشت که توسعه اینترنت در جهان سن استفاده از فضای مجازی را بسیار پایین آورده است به طوری که از هر سه کاربر اینترنت در جهان یک نفر از انها کودک می باشد لذا توسعه سواد دیجیتال برای کودکان از همان سنین پایین امری بسیار ضروری است و به انها کمک میکند تا به دنبال محتوای مناسب در فضای مجازی باشند.
عباس زارع افزود: استفاده از فضای مجازی می بایست متناسب با رشد سنی و عقلی کودکان باشد. و باید به صورت گام به گام مهارت ها را به کودکان برای ورود به این فضا آموزش داد و زمانی که کودک به 18 سالگی رسید، والدین نگرانی از حضور وی در فضای مجازی نداشته باشند. تربیت مصونیت بخش، هدف اصلی سواد رسانه والدین باید باشد.
زارع ، پویش کودکان سایبری را که از امروز آغز شده را در راستای ارتقا مهارت استفاده مؤثر خانواده‌ها از فضای مجازی، ایجاد محیطی ایمن برای کودکان و ایجاد جریان گفتمان سواد فضای مجازی برای کودکان مبتنی بر آموزش‌های پیشگیری از وقوع جرایم سایبری مهم دانست و گفت والدین می بایست در فضای مجازی همیشه یک قدم از فرزندان جلوتر باشند ، درباره ی اینترنت و سایت های مورد علاقه فرزندان مطالعه کنند و راه های جدید ارتباطی را یاد بگیرند ، با فرزندان در زمینه امنیت و اهمیت حفظ ان در فضای مجازی و اینترنت صحبت کنند.
زارع خاطرنشان کرد : کودکانی درگیر اعتیاد به فضای مجازی و تلفن هوشمند می شوند که ارتباطاتشان با افراد و وسایل واقعی از بین برود پس زمانی میتوانیم فرزندانمان را از فضای مجازی دور نگه داریم که در دنیای واقعی ارتباط نزدیکی با آنها داشته باشیم.  

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار