خرید و مصرف کالای قاچاق و هرگونه فعالیت اقتصادی غیر قانونی باعث اخلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه ها و افزایش بیکاری است.   
کد خبر: ۱۰۱۴۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۳ 06 December 2021

به گزارش تابناک مازندران، رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از دستگیری سرشاخه های اصلی قاچاق توتون به کشورهای همسایه خبر داد و گفت: دو کانتینر توتون مرغوب قاچاق در یکی از بنادر تجاری استان کشف شد.

 سرهنگ محمد محمدپور در تشریح این خبر اظهار داشت:

در راستای مبارزه و برخورد قاطع با پدیده شوم قاچاق های سازمان یافته از نوع ترانزیت انواع توتون داخلی از گذرگاه های مرزی کشور، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره اطلاعات و عملیات پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی مشخص شد، افرادی دلال با حضور در بین کشاورزان توتون کار اقدام به خرید محصول آنان با قیمتی بالاتر از قیمت مصوب کارخانه و قاچاق آنها به کشورهای همسایه می کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی مازندران، تصریح کرد: این افراد سودجو علاوه بر قاچاق توتون، اقدام به تولید تنباکوهای غیر بهداشتی با برندهای معتبر می کردند که تمامی این فرآیند، آسیب های جبران ناپذیری از قبیل تعطیلی بزرگترین کارخانه فرآوری تنباکو خاورمیانه را در شهرستان "میاندورود" و بیکاری کارگران به دنبال داشته است.

محمدپور، اظهار داشت: با پیگیری شبانه روزی و تلاش بی وقفه ماموران پلیس امنیت اقتصادی، در این ارتباط ۱۰۰ متهم به قاچاق در استان های مختلف شناسایی و دستگیر شدند که تحقیقات گسترده منجر به دستگیری سرشاخه های اصلی قاچاق توتون شد.

وی ادامه داد: با دستگیری سرشاخه های اصلی، ۲ کانتینر توتون مرغوب قاچاق به مقدار ۳۲تن به ارزش ۲۷میلیارد ریال که در حال خروج از یکی از بنادر تجاری استان به مقصد یکی از کشورهای همسایه بود، کشف شد.

سرهنگ محمدپوراظهار داشت: مبارزه بی امان با قاچاق کالا و ارز و برخورد با جرایم اقتصادی، گامی موثر در حمایت از تولید و سرمایه گذاری داخلی است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی مازندران پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت های اقتصادی غیر قانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق و هرگونه فعالیت اقتصادی غیر قانونی باعث اخلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه ها و افزایش بیکاری است.   

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار