جویبار به شهر موتور معروف بوده که با راه‌اندازی صدور گواهینامه در این شهرستان، آموزش تئوری و عملی و همچنین آزمون، همه روزه به غیر از روز‌های دائر است.
کد خبر: ۱۰۱۱۶۳۰
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴ 25 November 2021

به گزارش تابناک مازندران از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ بیگلری در مراسم بهره برداری از واحد صدور گواهینامه راهنمایی و رانندگی موتورسیکلت امیر در شهرستان جویبار گفت: ۲۵درصد تصادفات مازندران را موتورسیکلت تشکیل داده که ۵درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

فرمانده راهنمایی و رانندگی مازندران با اشاره به جایگزینی طرح "موتور یار"، به جای توقیف و اعزام به پارکینگ موتورسیکلت در استان افزود: در این طرح و با دستور قضایی، راکبان موتورسیکلت به مدت ۵روز همراه با پلیس راهور در محل جمع آوری موتورسیکلت‌های متخلف حضور دارد.

سرهنگ بیگلری با بیان اینکه ۲۹۷پل عابر پیاده در مازندران وجود داشته و کمتر از ۵درصد مردم از آنها استفاده می‌کنند، بر بازنگری ساخت پل‌ها همراه با تجهیزات مربوطه تاکید کرد و گفت:

شهرستان جویبار به شهر موتور معروف بوده که با راه‌اندازی صدور گواهینامه در این شهرستان، آموزش تئوری و عملی و همچنین آزمون، همه روزه به غیر از روز‌های دائر است.

فرمانده راهنمایی و رانندگی مازندران افزود: با کمک و همراهی ۷دستگاه اجرایی استان، باید موضوعات سرعت، عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت برای کاهش مرگ و میر در این بخش مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

اهدای بیش از هزار کلاه ایمنی به موتورسواران مازندران

سرهنگ بیگلری، با اشاره به اینکه تصادفات موتورسیکلت در مازندران، امسال در مقایسه با پارسال ۶درصد کاهش داشته است تصریح کرد: شهرستان جویبار پس از گلوگاه، با ۲۴هزار دستگاه موتورسیکلت ساماندهی شده در مقام دوم استانی قرار دارد.  

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار