برخی شورا‌ها هنوز فرد مورد نظر خود برای تصدّی شهردار را معرفی نکرده و به همین دلیل شهرداری با عنوان سرپرست اداره می‌شود.
کد خبر: ۱۰۰۴۹۶۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳ 28 October 2021

به گزارش تابناک مازندران، محمدی تاکامی گفت: از مجموع ۵۸ شهر مازندران، احکام ۳۸ شهردار با جمعیت کمتر از ۲۰۰ هزارنفر تاکنون صادر شده، و فرآیند صدور احکام شهرداران چهار شهر ساری، بابل، آمل و قائم شهر با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزارنفر در وزارت کشور انجام می‌شود.

 

مدیرکل دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری مازندران، با اشاره به معرفی منتخبان شورا‌ها برای تصدی پست شهرداری همزمان با تشکیل شورا‌ها، مرداد امسال به وزارت کشور افزود: با توجه به اینکه فرآیند تایید صلاحیت این افراد در وزارت کشور انجام می‌شود، اطلاعی در باره مراحل تایید یا رد صلاحیت آن‌ها در دست نداریم.

محمدی تاکامی با اشاره به اینکه ۸ شهرداری هم با عنوان "سرپرست" اداره شده، و پرونده ۱۵ منتخب شورا نیز در فرآیند استعلام از دستگاه‌های نظارتی قرار دارد گفت: برخی شورا‌ها هنوز فرد مورد نظر خود برای تصدّی شهردار را معرفی نکرده و به همین دلیل شهرداری با عنوان سرپرست اداره می‌شود.

بیشتر بخوانید: مراسم تحلیف اعضای شوراهای شهر در مازندران/ تغییر شهرداران برخی شهرها

مدیرکل دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری مازندران، از مکاتبه با این شورا‌ها برای سرعت بخشیدن به فرآیند انتخاب شهردار خبر داد و افزود: هیچ مشکلی برای ادامه فعالیت سرپرست شهرداری‌ها وجود نداشته و آن‌ها می‌توانند تا زمان انتخاب شهردار به فعالیت خود ادامه دهند.

محمدی تاکامی تصریح کرد: مطابقت داشتن سوابق فرد منتخب با شرایط احراز شهرداران بر اساس جمعیت شهری و سوابق مدیریتی خاص، از موارد مورد تاکید این دوره است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار