در بحث احیای خلیج و تالاب میانکاله برنامه و مصوبات مختلفی داشتیم، اما دستگاه‌های متولی اقدام خاصی در زمینه احیای این تالاب انجام نداده اند.
کد خبر: ۱۰۰۱۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰ 16 October 2021

حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به ورود پرندگان مهاجر به تالاب میانکاله، گفت: در بحث احیای خلیج و تالاب میانکاله برنامه و مصوبات مختلفی داشتیم، اما دستگاه‌های متولی اقدام خاصی در زمینه احیای این تالاب انجام نداده اند.

او افزود: اقداماتی که باید توسط محیط زیست انجام می‌شده، اجرا شد و برخی در مراحل پایانی است، ولی در سایر موارد شاهد اقدام خاصی نبوده ایم که ما را نگران کرده است.


بیشتر بخوانید:سکوت سازمان محیط زیست برابر قتل‌عام پرندگان


دو سال است که به‌دلیل بیماری بوتولیسم شاهد تلفات پرندگان در میانکاله هستیم که براساس گزارش‌ها تلفات به بیش از ۸۰هزار قطعه پرنده رسیده است.

تراژدی تلخ تلفات پرندگان طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ در میانکاله رقم خورد به‌طوری‌که روز‌های غم‌انگیزی را در بهشت پرندگان رقم زد.

بعد از مشخص شدن دلیل تلفات پرندگان که باتوجه به انجام آزمایش‌ها بوتولیسم اعلام شد که به‌دلایل مختلف از جمله بحث خشکی و تنش آبی، فاضلاب‌ها و آلودگی و سایر موجب شد که در این راستا ضرورت احیای میانکاله مطرح شد.

 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار