رئیس کل دادگستری استان مازندران گفت: در شش ماه سال جاری با توجه به گستردگی حوزه‌های قضایی استان، ۹۷ درصد ابلاغ‌ها به صورت الکترونیک انجام شد.
کد خبر: ۱۰۰۱۷۸۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲ 15 October 2021

رئیس کل دادگستری استان مازندران گفت: در شش ماه سال جاری با توجه به گستردگی حوزه‌های قضایی استان، ۹۷ درصد ابلاغ‌ها به صورت الکترونیک انجام شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین اکبری، رئیس کل دادگستری استان مازندران در گفت‌وگو با میزان با اشاره به شاخص‌های سند تحول قضایی، ابلاغ الکترونیک را یکی ازشاخص‌های مهم در رفع بسیاری از مشکلات و معضلات دانست و بیان داشت: در شش ماه گذشته با توجه به گستردگی حوزه‌های قضایی استان، ۹۷ درصد ابلاغ‌ها به صورت الکترونیک انجام شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبری با اشاره به اینکه کاهش هزینه‌ها و رعایت حریم افراد، کاهش اتلاف وقت و استفاده کمتر از نیروی انسانی از مزایای ابلاغ الکترونیک است، خاطرنشان کرد: با ابلاغ الکترونیک، اصحاب پرونده در سریع‌ترین زمان می‌توانند نتیجه دادرسی را روی سامانه و تلفن همراه دریافت نمایند.

وی افزود: درشش ماه گذشته از تعداد ۲ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۷۳۸ ابلاغ صادره ۲ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۲۶۰ ابلاغ به صورت الکترونیک ۵۶ هزار و ۹۳۱ ابلاغ نیمه الکترونیک و ۷۸۰ ابلاغ بصورت سنتی بوده همچنین ۱۷ هزار و ۶۷۷ آگهی بصورت الکترونیک انجام شد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران در ادامه همچنین با اشاره به سامانه نوبت دهی قضایی عنوان کرد: این سامانه جهت اخذ نوبت برای مراجعه به شعب و واحد‌های متمرکز اجرای احکام دادگستری در سراسر استان راه اندازی شده است و در شش ماه گذشته تعداد ۳۳۱ هزار و ۴۳۴ مورد نوبت دهی دراستان بصورت الکترونیکی صورت گرفت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار