با ورود پرشمار مسافران در حالی که ویروس کرونا در مازندران مهار شده بود، دوباره در حال اوج گرفتن است.
کد خبر: ۱۰۰۱۳۵۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۲ 14 October 2021

به گزارش تابناک مازندران، با ورود پرشمار مسافران در حالی که ویروس کرونا در مازندران مهار شده بود، دوباره در حال اوج گرفتن است.

فصل سرما، افزایش شمار بیماران و همچنین ورود مسافران باتوجه به تعطیلات هفته گذشته روزهای پر‌از نگرانی در استان مازندران رقم زده است.

روزهای پایانی بیستمین ماه از شیوع ویروس کرونا درحالی در استان سپری می‌شود که روزهای سرد پاییزی و کاهش پروتکل‌های بهداشتی دردسر ورود مازندران به پیک ششم کرونا را افزایش داده است.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۶۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی این مدت تعداد ۷۵ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۲۹۲ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۷۵ نفر نیز با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ بیمار جدید بستری و ۱۱ بیمار هم ترخیص شدند.

وی گفت: ۱۳ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

طی شبانه‌روز گذشته با بستری شدن تعداد ۷۹ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۳۸۸ نفر رسید.

براساس گزارش‌ها تعداد فوتی‌های امروز در مازندران به ۲ تن رسیده است.

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار